Szótár
Antioxidáns
<gör.-lat.> – oxidációgátló
az élő szervezetben, illetve a táplálékban található, természetes vagy mesterséges vegyületek, melyek védenek az oxigén káros hatásaitól
Kollagén
Szervezetünk fontos alkotóeleme: a test fehérjetartalmának legnagyobb hányadát (kb. 25-30%-át) kitevő fehérje. Megtalálható minden szervben: a szívben, vesében, tüdőben, májban, szemben, valamint az izmokban, ízületekben, a csontban és a bőrben. A bőr kötőszövetének 70%-át alkotja! Feladata a sejtösszetartás, egyesítés. Rugalmasságot és erőt biztosít
Gyümölcssav
A különböző gyümölcsökben, zöldségekben, magokban található kis szerves savak
Flavonoidok
A flavonoidok a növényvilágban elterjedt gyógyhatású vegyületcsoport, sok gyógynövény a flavonoidoknak köszönheti előnyös tulajdonságait. A flavonoidok nevüket sárga színükről kapták, az uv-fényt elnyelik, így a rovarok számára a virágzat flavonoidtartalma vonzó hatású.
Bioflavonoidok
60.000-100.000 féle anyagból álló csoportot képeznek. Növények termelik. Lehetnek festékanyagok, növekedés-szabályozók, antitoxinok, aroma-és illatanyagok. Egészségjavító tulajdonságaik széles választékát kínálják számunkra. A bioflavonoidok egyik legfontosabb és legismertebb biológiai hatása, hogy fékezik a szervezetben zajló káros oxidációval járó folyamatokat.
Procianidinek (proantocianidinek)
<gör. cyano – sötétkék>
Kb. 250 bioflavonoid csoportja, melyek a kék színt adján a növényeknek.
Oligomer
<gör. oligosz – kevés>
A kémiában oligomerek alatt olyan molekulákat értünk, melyek korlátozott számú monomer egységből épülnek fel, szemben a polimerekkel, melyek elvileg végtelen sok ismétlődő egységből állhatnak.